Vi hjälper BYGGHERRAR OCH fastighetsägare att UPPNÅ SINA ENERGIMÅL

Nyhet!

Från och med den 1 oktober 2021 kan BRF:er söka stöd till energieffektivisering i flerbostadshus.

Vi på Energikompetens hjälper er gärna med hela eller delar av processen.

våra vanligaste tjänster

VI ÄR CERTIFIERADE INOM ENERGI & BYGG

Peter Sundmark - VD /Certifierad energiexpert

Peter Sundmark

VD, Certifierad energiexpert

072-860 37 89

peter@energikompetens.se

Cilla Sundmark - Administratör, Offertförfrågan - Energikompetens

Cilla Sundmark

Administratör (Offertförfrågan)

072-238 87 22

cilla@energikompetens.se

Joel Heinze - Certifierad energiexpert - Energikompetens

Joel Heinze

Certifierad energiexpert

070-935 28 80

joel@energikompetens.se

Alexander Widahl - Certifierad energiexpert - Energikompetens

Alexander Widahl

Certifierad energiexpert

076-196 28 00

alexander@energikompetens.se

Joel Sundmark - Energikonsult, Elektroingenjör - Energikompetens

Joel Sundmark

Energikonsult

073-592 39 16

joel.sundmark@energikompetens.se

Johan Winge - Besiktningsman certifierad Kontrollansvarig - Energikompetens

Johan Winge

Besiktningsman, certifierad kontrollansvarig

072-553 33 53

johan@energikompetens.se

Om Energikompetens

Energikompetens AB grundades 1998 med fokus på konsulttjänster inom el- och energiutredningar.  Sedan dess har företaget utvecklats mer mot energi- och byggutredningar samt branschutveckling genom uppskattade kurser inom termografiområdet. Läs mer om Energikompetens

Vår vision

Vi vill bidra till att skapa hållbarhet inom bygg och fastigheter med vår spetskompetens inom energi & mijöområdet. Med den senaste kunskapen blandat med lång erfarenhet och modern teknik skapar vi tillsammans med våra kunder förutsättningar för en bättre framtid.

Målsättning

Målsättningen är att våra kunder ska minska sina kostnader och underhåll och samtidigt minska sin miljöpåverkan. 

Vi vill leva som vi lär genom klimatkompensering och strävar alltid efter miljösmarta lösningar i vår yrkesroll. Läs mer om vår målsättning